Mülkünüzü satarken daha fazla alıcı adayına nasıl ulaşabilirsiniz?

Evinizi satmaya mı karar verdiniz? Konu bir gayrimenkulün satışı olduğunda, listeleme ve gösterim büyük önem taşır. Bunun amacı basit. Gayrimenkulünüzü ne kadar fazla alıcı adayına ulaştırabilirseniz, aynı oranda satış kapama şansınız oluşur. Satılık bir ev daima alıcı bekler. Yapmanız gereken ise mümkün olduğunca fazla alıcıya ulaşmak olacaktır. Bunu ben değil, önceki gerçekleşen satışlar ortaya koyuyor. Peki, listeleme için doğru kaynakları nasıl belirleyeceksiniz? İşte, en fazla listeleme elde edebileceğiniz bazı acente ve emlak portalları…

1. KLR KULER

Tamamı yerli sermaye olan şirket İstanbul Ataşehir’de gayrimenkul danışmanlığı hizmeti vermektedir. Acentenin diğer acentelerden en önemli farkı, alanında uzman profesyonel emlak danışmanları ile iş birliği yapmasıdır. İBANLAR KURUMSAL iştiraki olan KLR KULER, dijital pazarlama konusunda etkili çalışmalar sunmaktadır. KLR KULER; mülkünüzle ilgilenebilecek yani hedef kitleye uygun doğrudan reklam pazarlaması yapar. Bu platformda tüm gösterimler reklamlarla elde edilir. Eğer gayrimenkulünüzü bu portal üzerinden listeleyecekseniz günlük 7.500 – 25.000 gösterim elde etmeniz mümkün. KLR KULER aynı zamanda (realestateagent.com.tr) REA Türkiye Partneridir. Acentenin tüm dijital pazarlama süreci The Danimarka tarafından yönetiliyor. Burada yayımlayacağınız satılık mülkünüzün satışı mümkün olan en kısa sürede gerçekleşir. KLR KULER; Sahibinden.com Pro üyesi olmakla beraber Zingat, Emlakjet, Hepsiemlak portallarında kurumsal acente üyeliğine sahiptir. Dolayısıyla buradan alacağınız listeleme eş zamanlı olarak tüm portallarda görüntüleme elde eder. KLR KULER İstanbul Ticaret Odasına kayıtlı olup, İstanbul Ticaret Bakanlığı 3407915 numaralı taşınmaz ticareti yetki belgesine sahiptir. Daha fazla bilgi için www.kuler.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

2. Sahibinden.com

Aylık 79.000.000 trafiği bulunan sitenin emlak kategorisi 320.000’den fazla görüntüleme sunuyor. Gayrimenkulünü satmak veya kiralamak isteyenlerin ilk tercihi sahibinden.com olmaktadır. Sahibinden.com Türkiye’de en popüler ilan siteleri arasında açık ara öndedir. Bireysel üyeliklerde maksimum 10 adet fotoğraf paylaşabileceğinizi belirtmek isterim.

3. Hepsiemlak.com

Aylık 4.900.000 organik trafiğe sahip site, sahibinden.com sitesinden sonra en fazla ziyaret edilen siteler arasında bulunuyor. Hepsi emlak eski adıyla hürriyet emlak sitesinin trafik değeri 250.000$ ‘dan yüksektir. Genellikle reklam kelimelerinde ön sırada bulunan site, hem satılık hem kiralık mülkleriniz için kullanabileceğiniz düzeydedir. Hepsiemlak.com sitesi, özellikle kıyı bölgesinde bulunan mülklerin alım-satımı için sıkça tercih edilmektedir.

4. Emlakjet.com

“Ev ve Daire Aramanın Yeni Nesil Yolu” mottosuyla yola devam eden sitenin 3.900.000 tekil ziyaret trafiği bulunuyor. 3 yıl öncesine kadar 7.500.000 trafik elde eden site hala popülerliğini koruyor. Mülkünüzün farklı alıcı adaylarına gözükmesini sağlamak istiyorsanız Emlakjet.com sitesinde listeleme yapabilirsiniz.

4. Zingat.com

Zingat.com 2.900.000 ziyaret trafiğine sahip olup, ev kiralamak isteyenler için en fazla kiracı adayını sunmayı amaçlıyor. İlgili site “kiralık daire” aramasıyla 2.sırada yer alıyor. Dolayısıyla evini kiralamak isteyen mülk sahipleri için alternatif olabilir. Eğer mülkünüzü satmak değil de kiralamak istiyorsanız, mutlaka zingat.com sitesini kullanın.

5. Realestateagent.com.tr

KLR KULER partneri olan site Sarıyer bölgesinde önemli listelemeler sunuyor. Satılık ve kiralık daire seçenekleriyle ilgili zengin sonuçlar paylaşan web sitesi, müstakil ev ve villa sonuçlarında da iddialı konumdadır. Burada paylaşmak istediğim ise KLR KULER tarafından elde edeceğiniz listelemeler, realestateagent.com.tr sitesinde de eş zamanlı olarak yayımlanır. Ayrıca REA, mülkünüzün listeleme sürecinde etki yaratacak emlak fotoğrafçılığı hizmetini ücretsiz şekilde veriyor.

www.realestateagent.com.tr

İşte listelemenin önemine dikkat çekerken hangi siteleri kullanabileceğinizi, hangi sitelerden ne kadar fayda elde edebileceğinizi anlatmaya çalıştım. Mülk listelemesiyle ilgili daha fazla sorunuz olursa konu altında bulunan form aracılığıyla bana iletebilirsiniz. Eğer yazmak değil, doğrudan iletişime geçmek için +90 536 453 04 03 numaralı hattımı arayabilirsiniz. Yazıyı faydalı buluyorsanız lütfen paylaşın.

Bu yazı M. Sami Vadet tarafından 1 Ocak 2022 tarihinde yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

 / 

Select menu by going to Admin > Appearance > Menus

Sign in

Send Message

My favorites