Kadıköy Satılık Daire

Kadıköy de satılık daire mi arıyorsunuz?

Tarihi dokusuyla birlikte İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri olan Kadıköy Anadolu yakasında yer alır. Kuruluş tarihi oldukça eski olan Kadıköy, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Bu sebeple birçok tarihi esere rastlamak mümkün. Gerek yaşamak gerekse gezip görmek için ideal ilçeler arasında yer alır. Dünyanın birçok yerinden gelen turistler bölgedeki tarihi yapıları yakından inceleyebilir. İstanbul’un önemli bir kuruluş tarihi MÖ 675 olarak kabul edilir. Semt yaşamına bakıldığında renkli bir dünya görülür. Öğrenci ve çalışanlar için birçok imkânı sunan Kadıköy sanat etkinlikleri ile ön plana çıkar.

Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Kadıköy’ün doğusunda Maltepe, kuzeyinde Üsküdar, batısında ise Marmara denizi bulunur. Oldukça uzun bir süre Üsküdar’a bağlı olan ilçe 1930 yılında ilçe statüsü almış. Her geçen gün görülen nüfus artışı bölgeye olan talebin en önemli kanıtı. Geçmişten günümüze birçok tarihi yapıyı bünyesinde barındırarak İstanbul’un en önemli ilçeleri arasında yerini aldı.

Tarihi Doku
İstanbul, Türkiye için oldukça önemli bir şehir. Her şeyin merkezi olarak adlandırılabilecek bu il, gerek gelişmiş sosyal yapısı gerekse ekonomisi ile ön plana çıkar. İstanbul’da yaşamak isteyenlerin öncelikleri arasında bölgelerin konumu ve yapısı gelir. Ulaşım kolaylığının olması ilçenin tercih edilmesinde oldukça etkilidir. Durum böyle olunca Kadıköy gerek konumu gerekse sağladığı ulaşım imkanları sebebiyle sıkça tercih edilir. Muazzam tarihi dokusu sayesinde gezip görenlerin hayran kaldığı Kadıköy Boğaziçi girişinde bulunan bir ilçedir. İstanbul denildiğinde hiç şüphesiz akla gelen ilk ilçelerden biri olan Kadıköy, sağladığı yaşam koşulları sebebiyle de oldukça sevilen bir ilçedir.

Görülmeye Değer Yapılar
Yat kulüpleri, marinası, geniş caddeleri ve muazzam sahili ile büyüleyici bir ilçedir. Sokaklarında her an görebileceğiniz sokak sanatçıları ile keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Kadıköy de ev sahibi olmanın sunduğu birçok avantaj söz konusu. Tarihi bir doku içerisinde keyifle zaman geçirmenize olanak sağlayacak olan bu ilçe oldukça canlı ve kalabalıktır. Araç trafiğine kapalı olan ve Kadıköy’ün en popüler mekanları arasında yer alan Bahariye caddesi sokak sanatçıları ile dikkat çeker. Her köşe başında görebileceğiniz sokak sanatçıları gününüzü güzelleştirmeye olanak sağlar. Caddenin her daim kalabalık ve renkli olması insanların caddede keyifli zaman geçirmesine olanak sağlar. Bahariye caddesinde Süreyya operası yoğun olarak ilgi görür. Öyle ki kendini sanat anlamında geliştirmek ve mutlu etmek isteyen kişilerin ziyaret ettiği yerler arasında yerini alır. Süreyya operası İlmen Paşa tarafından tasarlanmıştır. 1927 yılında tasarlanan bina opera, bale ve tiyatro alanlarında uzun yıllar hizmet vermiş. İç tasarımı görenleri büyüleyen bir şekilde tasarlanmıştır.

Dövüşen boğa heykeli
İstanbul’da konut sahibi olmak isteyenlerin tercih ettiği ilçelerden biri olan Kadıköy’ün simgesi haline gelen boğa heykeli gücü simgeler. Görenlerin önünde mutlaka fotoğraf çektirdiği bu heykel 1860’larda yaptırılmış. Fransız bir heykeltıraş tarafından yaptırılan heykel günümüzde Kadıköy için önemli bir yere sahip. İlçenin simgesi haline gelen dövüşen boğa heykeli bahariye caddesinde yer alır.

Kadıköy’de ayrıcalıklı bir yaşam
Keyifli vakit geçirmek ve günün her saatinde eğlenceli olan caddelerinde eğlenmek isteyenler için ideal konutlar mevcut. Merkezi bir bölgede olması özellikle canlı bir hayat sürdürmek isteyenler için ideal. Kadıköy’de yer alan evler gerek görünüş gerekse iç dizayn olarak dikkat çeker. Tarihi dokusu ile her anınızı keyifle geçireceğiniz Kadıköy ilçesinde ev sahibi olmak için bizlere ulaşabilir ve bütçenize uygun Kadıköy satılık daire seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

 

 / 

Select menu by going to Admin > Appearance > Menus

Sign in

Send Message

My favorites