Kadıköy Kiralık Daire

Kadıköy de kiralık daire mi arıyorsunuz?

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehri. Oldukça stresli bir hayatı olmasına rağmen en çok göç alan şehri olma özelliğine sahip. Sunduğu imkanların diğer şehirlere oranla daha fazla olması göç almasında oldukça etkili. İstanbul gerek konumu gerekse sunduğu imkanlar sebebiyle özellikle gençlerin yaşamak istediği bir şehir. İstanbul’da yaşam ilk başta zor gelse de aslında doğru bir semt seçimi ile hayatın kolaylaştırılması mümkün. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapan İstanbul Marmara bölgesinde yer alır. Ekonominin sürekli canlı olması iş imkanlarının daha yoğun olmasına sebebiyet vermektedir. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul boğazı ile ün salmıştır. Tüm dünyada İstanbul boğazının muazzam manzarası bilinir. Her yıl binlerce turisti ağırlayan İstanbul’un birçok ilçesi bulunur. Kadıköy İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan oldukça nezih bir ilçedir. Bu ilçe özellikle yaşam koşulları sebebiyle ev sahibi olmak isteyenler için ideal imkanlar sunar.

Kocaeli yarım adasının güneybatı kesiminde yer alan Kadıköy’ün kuruluşunun İstanbul’un kuruluşundan daha önce olduğu bilinir. Tarihi dokusu oldukça etkileyici olan bir ilçedir. Gezip görülecek yerlerin oldukça fazla olması İstanbul’a gelen turistlerin bu ilçeyi de mutlaka ziyaret etmesine neden olur. Kuruluş tarihi M.Ö 675 olarak kabul edilen Kadıköy özellikle Bahariye caddesi ile bilinir. Bahariye caddesi sokak sanatçılarının yoğun olduğu bir bölgedir. Günün her saatinde canlı olan bu cadde İstiklal caddesine benzetilir. Kadıköy’de yaşamak güvenilir bir yaşam olanağı sağlar. Ulaşımın kolay olması, çevresinin nezih olması ve yeni konut projeleri ile tercih edilen bir ilçedir.

Kadıköy’ün Tarihi Dokusu

Kadıköy’ün simgesi haline gelen dövüşen boğa heykeli ilçede dikkat çeken bir unsurdur. Görenlerin muhakkak önünde fotoğraf çektirdiği bu heykel 1860’lı yıllarda yaptırılmış. Neden yapıldığı ile ilgili birçok rivayet bulunsa da gücü temsil ettiği bilinmekte. Fransızların Almanları yenmesinin ardından yapıldığı bilinen bu heykel günümüzde oldukça büyük bir ilgi görür. Kadıköy’de gezip görülecek yerlerin yoğun olması gün içerisinde istediğiniz şekilde plan yapabilmenize olanak sağlar. İlçede bulunan alışveriş merkezi, cafe ve restoranlarda gününüzü keyifli hale getirebilirsiniz.
Kadıköy’de görülebilecek birçok yapı mevcuttur. Osmanağa cami tasarımı ile dikkat çeken bir camidir. Sultan 1. Ahmet döneminde yaptırıldığı bilinen bu cami ahşap bir yapıya sahiptir. Tarihin göz alıcı işlemelerinin rahatlıkla görülebilmesi caminin sıkça ziyaret edilmesine neden olur. Bunun dışında Kadıköy de bulunan Ayia Efimia Rum Ortodoks Kilisesi ’de oldukça etkileyici bir tasarıma sahiptir. 1694 yılında yaptırıldığı bilinmekte. Kilisenin görüntüsü dışında hikayesi de görenleri etkiler. Rivayete göre kiliseye adını veren Ayia Efemia pagan tanrılara tapmayı reddederek Hristiyanlığı seçmiş. Bu seçimi sebebiyle 305 yılında büyük bir işkenceye maruz kalmış. Günümüzde ziyaret edenlerin bu hikâyeyi detaylı olarak öğrenmesi mümkün.

Kadıköy’de Ev Kiralamak
Kiralık daire bakarken dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunur. Kiralık evin konumu, çevresi, metrekaresi ve evin iç durumu bunların başında gelir. Kiralık ev tercihlerinde kişiler talepleri üzerine ev seçeneklerini değerlendirmelidir. Evde kaç kişinin yaşayacağı odaların büyüklüğü gibi detaylar oldukça önemli. Kadıköy’de bulunan kiralık daireler oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Ailenizle veya yalnız olarak yaşayabileceğiniz birçok ev alternatifi bulunur. İstekleriniz üzerine daireleri görebilir ve kolayca kiralayabilirsiniz. Kadıköy’de kirada yaşamanın sizlere sunduğu ulaşım avantajlarından faydalanabilirsiniz. Merkezi bir bölgede bulunması ulaşımı kolaylaştırılması anlamına geldiğinden kiralık daire arayışında olanların tercih ettiği bir ilçedir. Bu ayrıcalıklardan faydalanmak için sizlerde Kadıköy kiralık daire seçeneklerini inceleyebilir ve kendinize uygun gördüğünüz evi kiralayabilirsiniz.

 

 / 

Select menu by going to Admin > Appearance > Menus

Sign in

Send Message

My favorites